Ved å delta i undersøkelsen til Oxford University, vil du bidra med viktig informasjon slik at omfanget av spillrelaterte problemer belyses ytterligere: http://www.oxfordgamblingsurvey.org/
Den første empiriske studie av spillvaner på Internett
Til nå har man nesten utelukkende kunnet støtte seg til antakelser for å forstå spilleadferd på Internett. Nå begynner imidlertid de første resultatene å kaste lys over det egentlige omfanget av spill på nett, atferdsmønsteret til spillerne og graden av spillrelaterte problemer.
Harvard Medical School og Oxford University har vært aktive innen forskning på generell avhengighet og behandling i løpet av de siste 30 årene. I samarbeid med selskapet bwin har det siden mai 2005 pågått et nytt banebrytende studie for å belyse spill på Internett. For første gang har forskere kunnet analysere selve atferden knyttet til spill på Internett i stort omfang. 40.000 aktive spillere har dannet grunnlaget for forskningen over en periode på åtte måneder.
Noen funn fra undersøkelsen:
Ytterligere undersøkelser gjøres nå for å avdekke hvor mange spillere som er berørt av spillrelaterte problemer, og hva som bør gjøres for å bistå disse. Dette skjer i samarbeid med spillindustrien og bransjeorganisasjoner som arbeider for å bekjempe spillavhengighet.
Ytterligere informasjon om nevnte studie kan hentes fra vedlagt link: http://www.divisiononaddictions.org/html/library.htm